• slovensky
  • deutsch
  • magyar
 

 

 

 

 

 

 

 


 


 

                                            sezóna 2013

 dátum  miesto  poznámka mapa 
 17.5 - 19.5  Stará Lubovňa SK  otvorenie sezóny v hist.tábore  
 24.5 - 26.5  Tata HU  Tatai Patara  
 7.6 - 9.6   Veverská Bytýška CZ  Obliehanie Brna   
 21.6 - 23.6  Fiľakovo SK   Dobíjanie hradu  
 19.7 - 21.7  Šárošpatak HU  Obliehanie hradu  
 17.8   Turnianske Podhradie SK  Slávnosti  
 18.8   Kamenica SK  Slávnosti  
 4.9-7.9  Palmanova I  Dobíjanie pevnosti  
 21.9  Sátoraljaújhely HU  Slávnosti  
 19.10  Martin SK  Pušketárium III  

  

 

 

sezóna roku 2012
 
 dátum    miesto    poznámka  mapa
18. - 20.5   Tata (HU)   potvrdené organizátorom:), v spolupráci s BGHE ,dobový tábor,poľná bitka,obliehanie hradu.stretnutie medzinárodných skupín SK,CZ ,PL ,DE, B ,HU,

XX. - XX.6.   Modra(SK)   Gabriel Bethlen v Modre 1621- historická bitka,dobíjanie Modry

8.6 - 10.6.   Königstein (D)   obliehanie hradu  
29. - 30.6   Olomouc (CZ)   historická bitka  
16. - 20.7.  

Košice (SK)-

Šárošpatak (HU)

  pochod s názvom "od Bethlena po Rákoczyho"

20. - 22.7   Šárošpatak(HU)   dobový tábor,hist.bitka

27. - 29.7   Gyula (HU)   Mestské slávnosti  
24.8 - 26.8.   Praha (CZ)   " Švédi na Strahově " - zrušené  
5. - 7. 10   Nové Zámky (SK)   Mestské slávnosti, v príprave:)  
XX. - XX.11   Výročka(SK)    

        Dátumy sú vpisované podľa dohovorov s organizátormi.  

 

 

 

sezóna roku 2011
 
 dátum    miesto    poznámka  mapa
7.5.   Košice (SK)   potvrdené

20. - 22.5.   Tata (HU)   potvrdené organizátorom:), v spolupráci s BGHE ,dobový tábor,poľná bitka,obliehanie hradu.

11.6   Modra(SK)   Gabriel Bethlen v Modre 1621- historická bitka,dobíjanie Modry  
17. - 19.6.   Olomouc (CZ)   potvrdené organizátorom:)

16.-23.-24.-7.   Šárošpatak(HU)   v spolupráci s BGHE,pochod Košice-Šárošpatak-dobový tábor,hist.bitka

12-14.8   Szigetvár(HU)   stretnutie medzinárodných skupín SK,CZ ,PL ,DE ,HR ,FR  
16.-17.18.9   Stará Ľubovňa(SK)   "Pred bránami" - alebo švédi pri hraniciach Spiša.:) v príprave:)  
18.- 20.11   Výročka(SK)   Košice (Kysak)-Výročná schôdza Altblau regimentu.

         

 

sezóna roku 2010
 
 dátum    miesto    poznámka  mapa
 17.4.    Radíkov u Olomouce (CZ)   Secvičná od 16.4 do 18.4 2010 M
 29.5.    Tata (HU)   Akcia trvá od 28.5 do 30.5.2010.potvrdená M
Jún   Stará Lubovňa   potvrdená M
 Júl    Medzev    potvrdená M
 17.7.    Sárvár (HU)   Akcia trvá od 16.7 do 18.7 2010.vo vybavovaní M
August    Štós    potvrdená M
 28.8.    Rajhrad u Brna (CZ)   Akcia trvá od 20.8 do 22.8 2010.potvrdená M
12.9    Szigetvár (HU)   Akcia trvá od 10.9 do 12.9 2010. M
 20.11   Radíkov u Olomouce (CZ)   Výročka.... M
11.12    Stará Lubovňa   Raut M

 

sezóna roku 2009
 
 dátum    miesto    poznámka  mapa
 25.4.    Dašice u Pardubic (CZ)   Secvičná M
 16.5.    Frýdlant (CZ)   bitka-isté, vybavené M
 23.5.    Tata (HU)   bitka proti Turkom - isté, vybavené M
 20.6.    Olomouc (CZ)   >bitka, sprievod, vystúpenie - medzinarodná účasť.:) M
 22.8.    Šumperk (CZ)   bitka ktorá je každý druhý rok a strieda bitku v Rajhrade M
 3.10.    Kamenec Podolski (UA)   Festival skupín a hist. bitka M
 21.11.    Rajhrad u Brna (CZ)   Výročka. M

 

sezóna roku 2008
 
 dátum    miesto    poznámka  mapa
 19.4.    Libavá (CZ)   Secvičná, spoločné vystúpenie M
 3.5.    Brandýs n. Labem (CZ)   bitka M
 24.5.    Korsuň (UA)   bitka a medzinárodný festival M
 21.6.    Olomouc (CZ)   bitka a mestské slavnosti M
 23.8.    Rajhrad (CZ)   bitka, vystúpenie jednotlivých skupin M
 13.9.    Praha (CZ)   bitka na Bílé hoře (mezdinárodná akcia) M
 4.10.    Kameniec Podolsky (UA)   bitka a mezdinárodný festival M
 29.11.    Cholina u Litovle   výročná schôdza M

 

sezóna roku 2007
 
 dátum    miesto    poznámka  mapa
 14.4.    Rajhrad (CZ)   Secvičná M
 19.5.    Frýdlant (CZ)   tradičné Valdštejnské slávnosti M
 23.6.    Olomouc (CZ)   mestské slávnosti bez bitky M
 30.6.    Košice (SR)   mestské slávnosti M
 7.7.    Braunfels (DE)   mestské slávnosti + bitka M
 21.7.    zámok Sychrov (CZ)   Zámocké Slávnosti Ohňa, bitka a nočné spoločné vystúpenie M
 1.9.    Cheb (CZ)   tradičné Valdštejnské slávnosti M
 15.9.    Praha (CZ)   bitka na Bílé hoře (medzinárodná akcia) M
 6.10.    Kameniec Podolsky (UA)   bitka a medzinárodný festival M
 24.11.    Rajhrad (CZ)   výročná schôdza M

 

 

 

 

 
Partneri:

  

 
© 2010 Bethlen Garde, created: G66 s.r.o.